Z przykrością informujemy, że nie żyje ś.p. Tadeusz Gołuch
R E K L A M A
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tadeusza Gołucha. Tadeusz Gołuch urodził się 1953 roku w Ciścu, całe jego życie związane było z gminą Węgierska Górka. Poeta, rzeźbiarz, twórca ludowy, przewodnik, działacz turystyczny. Osoba o ogromnej wrażliwości i duszy artysty. Miłośnik gór. Człowiek wielu pasji i talentów. Człowiek, któremu gmina Węgierska Górka wiele zawdzięcza. Jego dorobek jest ogromny i różnorodny. Był autorem 11 wystaw rzeźbiarskich w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria, Francja), 12 tomików wierszy i esejów (w tym 3 wydania zbiorcze).
Był wielokrotnie doceniany i honorowany odznaczeniami (Srebrny Krzyż Zasługi, Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej i Sportu, Zasłużony Sędzia Narciarski, Zasłużony dla Korpusu Ochrony Pogranicza, Zasłużony Honorowy Członek Oddziału Babiogórskiego PTTK, wpis do Złotej Księgi Działaczy PTTK województwa śląskiego, Srebrna i Złota Odznaka PTTK, Zasłużony Działacz Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce).
Przez 30 lat pełnił funkcję prezesa Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce, przez trzy kadencje był wiceprezesem Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Majestat gór był obecny w jego życiu w każdym poziomie. Był Instruktorem Ochrony Przyrody, przewodnikiem beskidzkim, przodownikiem GOT.
Dzięki Tadeuszowi Gołuchowi nasza gmina zyskała niezwykle cenną spuściznę kulturową i turystyczną. Jego prace artystyczne, wiersze oraz działalność społeczna pozostawiły niezatarty ślad w sercach i pamięci wielu z nas.
Żegnamy człowieka, który swoją pracą, talentem i oddaniem uczynił nasz świat piękniejszym i bogatszym. Jego duch i dziedzictwo będą zawsze żyły w naszej pamięci, inspirując nas do dalszych działań i pielęgnowania wartości, które nam przekazał.
Źródło: OPG Węgierska Górka
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl