2024-05-07 11:14:07 Policja Żywiec 1095
W ostatnich dniach na Żywiecczyźnie zarówno policjanci, jak i pozostałe służby zaangażowane były w poszukiwania seniorów, których zaginięcia zgłosili ich bliscy
W ostatnich dniach na Żywiecczyźnie zarówno policjanci, jak i pozostałe służby zaangażowane były w poszukiwania seniorów, których zaginięcia zgłosili ich bliscy. Na szczęście wszystkie akcje miały pozytywny finał i osoby całe i zdrowe wróciły do swoich rodzin. Apelujemy jednak, aby wzmóc czujność nad naszymi bliskimi, za których jesteśmy odpowiedzialni, a szczególnie tymi, którzy ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie.
R E K L A M A
W ciągu dwóch dni policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, strażacy ochotnicy oraz ratownicy z Beskidzkiego GOPR-u zaangażowani byli w poszukiwania seniorów, którzy wyszli z domów i przez długi czas nie wracali. O ich zaginięciach policjantów informowali zaniepokojeni bliscy.
Drugiego maja około 17.30 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że 86-letnia kobieta około godziny 11.00 wyszła z domu z zamiarem udania się na Górę Żar, jednak do chwili zgłoszenia nie powróciła. Mundurowych poinformowała zaniepokojona rodzina. Dzięki zaangażowaniu w poszukiwania wielu służb, kobieta została szczęśliwie odnaleziona, w masywie leśnym, przed godziną 22.00, około pięciu kilometrów od miejsca, z którego wyszła w góry.
Tego samego dnia około 20.35 dyżurny komisariatu policji w Łodygowicach otrzymał informację, że 76-letni mężczyzna około godziny 16.00 wyszedł z domu, nie powiedział gdzie idzie, nie miał przy sobie telefonu. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Sprawdzali miejsca w które mógł się udać, placówki medyczne na terenie Żywca, Cieszyna i Bielska. Na szczęście mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy przed północą.
Te poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Dziękujemy za udział i zaangażowanie w akcje wszystkim służbom ratowniczym.
Apelujemy jednak, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie.
Dobrym pomysłem jest wyposażyć naszych bliskich w tzw. opaskę bezpieczeństwa. Opaski te wyposażone są w co najmniej trzy z następujących funkcji:
przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS,
detektor upadku,
czujnik zdjęcia opaski,
lokalizator GPS,
funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami,
funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls).
Opaska bezpieczeństwa jest połączona z centrum operacyjnym. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia, wciśnięcie guzika alarmowego znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Dzięki nim możliwe jest również szybkie zlokalizowanie osoby w sytuacji gdy się zgubi.
Zadbajmy o naszych bliskich i o ich bezpieczeństwo.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl