2024-05-14 11:37:00 Policja 1551
W ciągu kilku dni na drogach Żywca i powiatu policjanci zatrzymali osoby, które zdecydowały się na kierowanie samochodem, po tym, jak wcześniej spożywały alkohol. Kilku z nich spowodowało również kolizje drogowe
W ciągu kilku dni na drogach Żywca i powiatu policjanci zatrzymali osoby, które zdecydowały się na kierowanie samochodem, po tym, jak wcześniej spożywały alkohol. Kilku z nich spowodowało również kolizje drogowe. Pamiętajmy, decydując się na kierowanie samochodem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
W czwartek tuż po północy, w Żywcu na ulicy Legionów, kierujący oplem 21-latek, w czasie wykonywania manewru skrętu, uderzył w zaparkowany samochód, przy którym stały inne osoby. Gdy policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
W sobotę w Trzebini na ulicy Beskidzkiej, kierujący vw 58-latek, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, zjechał z drogi i wpadł do rowu. W samochodzie oprócz kierowcy byli również pasażerowie. Badaniu alkomatem wykazało, że 58-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu.
Tego samego dnia, przed 17.00 w Zwardoniu, policjanci z komisariatu w Rajczy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą 23-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Jak dodatkowo ustalili policjanci mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.
Z kolei w niedzielę około 19.00, dyżurny komisariatu policji w Rajczy otrzymał informację, że na ulicy Ujsolskiej kierujący fiatem wjechał do rowu, po czym z niego wyjechał. Świadkowie zdarzenia zabrali mu kluczyki. Gdy policjanci przyjechali na miejsce ustalili, że samochodem kierował 69-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu.
Zaburzenia równowagi, osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia — to tylko niewielka część objawów, które pojawiają się po wypiciu alkoholu. Decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Apelujemy również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców!
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl