2024-10-07 12:18:58 mat prasowe 4581
Już 12 października Arcyksiążęcy Browar w Żywcu otworzy się dla zwiedzających. Miłośnicy piwa, piwowarstwa, ale też historii i techniki będą mogli poznać cały proces warzenia piwa od podstaw, zgłębiając jednocześnie historię browarnictwa na Żywiecczyźnie.
Podczas nadchodzącego Dnia Otwartego, browar będzie można zwiedzać od 9:00 do 16:00. Zwiedzający poznają etapy produkcji piwa (warzenie, fermentowanie, filtracja, rozlew), przebywając w poszczególnych pomieszczeniach. Dodatkowo na dziedzińcu browaru będzie można odpocząć w specjalnej strefie z leżakami.
- Dzień otwarty w naszym browarze to fantastyczna okazja do bliższego poznania sztuki warzenia piwa. Goście, którzy odwiedzą nas tego dnia nie tylko zostaną wpuszczeni na teren browaru i obejrzą go „od kuchni”, ale także poznają historię piwowarstwa i samego Browaru w Żywcu. Zapraszamy do nas całe rodziny, a szczególnie naszych najbliższych sąsiadów i mieszkańców Żywca. Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli pokazać naszym rodzinom i przyjaciołom, gdzie i jak pracujemy na co dzień – mówi Łukasz Szorek, Dyrektor Browaru w Żywcu.
Co warto wiedzieć?
1. Zwiedzanie rozpocznie się na dziedzińcu browaru (obok restauracji).
2. Grupy liczące nie więcej niż 30 osób będą wpuszczane co 10 minut z przewodnikami.
3. Ze względu na trasę zwiedzania, zawierającą schody i ciasne przejścia, z wycieczki nie będą mogły skorzystać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz dzieci w wózkach.
4. Zwiedzanie browaru będzie trwać około 80 minut.
Na zwiedzających czeka nie tylko możliwość zobaczenia browaru „od kuchni”, który na co dzień dostępny jest tylko pracownikom, ale także możliwość wygrania podwójnego zaproszenia do Muzeum Browaru po skończonym zwiedzaniu. Data ważności takiego vouchera to aż 1 rok. Muzeum Browaru ze względu na ciągły tryb pracy oraz ogromne zainteresowanie turystów będzie tego dnia przyjmować gości, którzy już wcześniej kupili bilety. Arcyksiążęcy Browar w Żywcu za dwa lata będzie obchodził swoje 170 urodziny. Został wybudowany przez Arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga w 1856 roku i jest jednym z nielicznych w Polsce, który nigdy nie zawiesił produkcji piwa, nawet podczas wojny.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl