2019-09-23 11:15:00 ARTYKUŁ SPONSOROWANY 2609
Podżywiecka Trzebinia kocha gospel, to wiadomo co najmniej od 2016, roku gdy po raz pierwszy zorganizowano tam warsztaty gospel połączone z koncertem. W kolejnych latach fascynacja tym niezwykłym gatunkiem muzyki w podżywieckiej miejscowości tylko rosła!
Miejscowy kościół pękał w szwach, gdy na scenie pojawili się uczestnicy Międzypokoleniowych Warsztatów Gospel. Przymiotnik Międzypokoleniowy nie jest przypadkowy. Organizatorzy i instruktorzy udowodnili, że to propozycja dla każdego. I dla najmłodszych i dla seniorów. To muzyka, która w doskonały sposób łączy pokolenia. Bo czy może dzielić wspólne uwielbienie do Boga i jego dzieł?
– Zdajemy sobie sprawę z tego, że to warsztaty muzyczne, które trafiają w dużej mierze do amatorów. Jednak dotychczasowe edycje udowodniły to, że w ciągu trzech dni można wspaniale przepracować wspólne śpiewanie. Dzięki temu efekt jest piorunujący. Tu jest po prostu dobra energia – mówi Rafał Kotrys, jeden z uczestników warsztatów.
Mateusz Skrzyp, akompaniator i jeden z organizatorów wydarzenia podkreśla, że dotychczasowe edycje sprawiły, że między uczestnikami zawiązały się więzy przyjaźni. – To wspaniałe, że istnieje grupa osób, która trafia do nas każdego roku. Pojawiają się też nowi, którzy przychodzą zachęceni udziałem w poprzednich koncertach czy też rekomendacją znajomych – mówi.
W tym roku warsztaty gospel w Trzebini, dzięki wsparciu ze strony LGD Żywiecki Raj miały charakter nie tylko międzypokoleniowy, ale również międzynarodowy. Oprócz Michała Czulaka i Moniki Fengler, doskonale znanym w Trzebini, pojawiła się Dunka Lea Kjeldsen, od lat mieszkająca w Krakowie, organizatorka pierwszych warsztatów muzyki gospel w Polsce!
Warsztaty uwieńczył przepiękny koncert w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Trzebini. 22 września 2019 roku zostanie tam zapamiętany na długo. Niezwykłe przeżycie duchowe i muzyczne oraz nadzieja, że w przyszłym roku uda się spotkać jeszcze w większym gronie.
Międzypokoleniowe Warsztaty Muzyki Gospel to projekt którego Beneficjentem jest Parafia Matki Bożej Różańcowej w Trzebini. Zadanie zostało zrealizowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego pt. Dialog międzypokoleniowy na podstawie umowy o przyznaniu pomocy zawartej pomiędzy LGD Żywiecki Raj a Samorządem Województwa Śląskiego w Katowicach. Poziom dofinansowania 95%. Wkład własny Parafii 5%
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl