2018-10-04 10:00:00 UM Żywiec 3492
6 par świętowało w żywieckim Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz 50-lecia małżeństwa
Wczoraj w Urzędzie Stanu Cywilnego w Żywcu odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ten wyjątkowy dzień Złotych Godów świętowało 6 par z naszego miasta:
Państwo:
Maria i Jan Biegun.
Barbara i Janusz Domrazek.
Stanisława i Marian Jasek.
Zofia i Jan Mikuszewscy.
Małgorzata i Kazimierz Pawlus.
Halina i Alojzy Wolni.
- W imieniu Prezydenta RP wręczyłem naszym parom medale z okazji pięknego jubileuszu 50-lecia małżeństwa. Dodałem przy tym: akt dekoracji będzie niejako oficjalnym przypieczętowaniem prawdy o wzorze Waszego małżeństwa dla innych, a równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będziecie służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra przyszłych pokoleń. Pozwólcie jednak, zanim nastąpi ten podniosły akt dekoracji, że najpierw podziękuję Wam w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wszystko, czego dokonaliście w życiu. Za Waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, za dobre wychowanie dzieci i noce przy nich nieprzespane, za przykład życia, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na Waszej skroni - mówi Antoni Szlagor, Burmistrz Żywca
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl