2021-06-22 11:37:51 Artykuł Partnera 1566
Kandydatów do Policji nie brakuje, dlaczego tak jest? Przede wszystkim kusząca jest wizja stałych i pewnych zarobków, przez cały okres pracy w Policji. Wiele osób kieruje się również pobudkami ideologicznymi, które są mile widziane przez rekruterów i dodatkowo przez nich punktowane. Na pewno musicie wiedzieć, że testy do Policji są wymagające i powinno się do nich zacząć przygotowywać już na kilka miesięcy przed ich rozpoczęciem.
Jak wygląda codzienność każdego policjanta?
Codzienna praca policjant wiąże się przede wszystkim ze stresem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mundurowi muszą być każdego dnia gotowi do interwencji, niezależnie od tego co mogą zobaczyć na miejscu.
Kandydaci wyobrażają sobie, że praca policyjnego detektywa czy „narkotykowego”, to wyłącznie przygody i sensacja niczym z NCIS. Niestety tak nie jest i większość ich pracy do robota w dokumentach.
A jeżeli już są w terenie to za każdym razem narażają swoje życie. Jeżeli myślicie o pracy detektywa, to warto przeczytać ten artykuł https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/detektyw-policyjny-a-detektyw-prywatny-jakie-sa-roznice i dowiedzieć się trochę więcej.
Etapy egzaminu do Policji – krok po kroku
Egzaminy do Policji dzielą się na cztery podetapy, które pozwalają zweryfikować umiejętności kandydata pod każdym kątem. Najlepsi kandydaci dostaną możliwość pracy w Policji, dzięki uzyskaniu wysokiej ilości punktów z całego egzaminu.
Wysoka sprawność fizyczna jest bardzo istotna w przypadku każdego policjanta. Dzięki temu może zainterweniować i skorzystać z środków przymusu bezpośredniego do zatrzymania podejrzanego lub pościgu za nim po ulicach miasta.
Egzamin fizyczny to sześć stacji z góry znanymi ćwiczeniami. Całość należy pokonać w ciągu 101 sekund. Im lepszy czas, tym wyższą ocenę można otrzymać z tej części egzaminu.
Każdy arkusz zawiera 40 pytań zamkniętych z jedną możliwą, poprawną odpowiedzią – A, B, C lub D. Zanim podejdziecie do egzaminu, radzimy poświęcić trochę czasu i solidnie się do niego przygotować.
Jakie pytania mogą pojawić się na teście?
Testy psychologiczne rozróżniają się na trzy osobne etapy:
Dzięki każdemu z testów, psychologowie potrafią określić czy kandydat nadaje się do pracy w Policji pod kątem psychologicznym. Bardzo wielu kandydatów otrzymuje niewielką liczbę punktów z tego etapu, dlatego też uważa się ten etap za najtrudniejszy podczas całej rekrutacji.
Kiedyś ten etap nazywany był „wywiadem zorganizowanym”. Obecnie jest to etap trochę złagodzony na potrzeby nowych rekrutów. Podczas tego etapu towarzyszą Wam policjanci oraz policyjny psycholog. Ich celem jest przede wszystkim wywołanie u kandydata reakcji stresowej i obserwację jego odporności na ten czynnik.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl