Ziemia Żywiecka 2023-09-27

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Twierdziła, że została pobita, prawda była zupełnie inna

2023-09-18 08:38:27 Policja Żywiec 3059


Kobieta zadzwoniła policje i powiedziała, że została pobita. Jak się okazało, prawda była zupełnie inna.

Foto: Arch.KPP Żywiec


Wśród licznych zgłoszeń, które otrzymują policjanci, czasami niestety zdarzają się takie, które są zmyślone i nieprawdziwe. Zgłoszenia te angażują policjantów, strażaków czy ratowników medycznych. Służby te w tym samym czasie mogłyby być tam, gdzie rzeczywiście ktoś potrzebuje pomocy. Tak było w przypadku 49-latki, która zadzwoniła na policje i powiedziała, że została pobita. Jak się okazało, prawda była zupełnie inna.

Około 19.30 dyżurny Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że 49-latka została pobita przez jakiegoś mężczyznę. Kobieta uskarżała się na ból ręki, twierdziła, że ma złamane palce. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam 49-latkę, która zgłaszała interwencję. Kobieta była pod silnym działaniem alkoholu, miała problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci, do żadnego pobicia nie doszło, a 49-latka zgłosiła interwencję dlatego, że chciała, aby policjanci podwieźli ją do innej miejscowości. Za bezpodstawne zaangażowanie mundurowych otrzymała mandat karny w wysokości 500 złotych. Została też podwieziona, ale na izbę wytrzeźwień.

Dyspozytorzy numeru alarmowego przez całą dobę odbierają zgłoszenia od osób potrzebujących pomocy, które później przekazywane są do realizacji konkretnym służbom. Wśród wielu zgłoszeń, niestety zdarzają się i takie, które zostały zmyślone przez dzwoniących. Te nieprawdziwe zdarzenia angażują do działania policjantów, strażaków, czy ratowników medycznych, którzy w tym czasie mogliby być tam, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.

Pamiętajmy, że w chwili zagrożenia życia każda upływająca minuta jest na wagę złota. Wywołanie fałszywego alarmu, czy wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, to nie tylko skrajna nieodpowiedzialność. To także wykroczenie, za które sprawcy takiego czynu grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Jak nosić kozaki do sukienki w jesiennych stylizacjach?
  2023-09-26

  Jak nosić kozaki do sukienki w jesiennych stylizacjach?

  Jesień to pora roku, która zachęca do odrobiny więcej kreatywności w doborze stylizacji. P...

  Stawiamy na aktywność wśród dzieci i młodzieży
  2023-09-26

  Stawiamy na aktywność wśród dzieci i młodzieży

  W dzisiejszym świecie dzieci i młodzież są znacznie mniej aktywne fizycznie niż kiedyś. Ur...

  Zbadaj swoje kości. BADANIE OSTEOPOROZY
  2023-09-26

  Zbadaj swoje kości. BADANIE OSTEOPOROZY

  Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO