Ziemia Żywiecka 2021-10-25

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Ślub kościelny na Bali

2021-10-12 18:49:52 Artykuł Partnera 1157


Marzycie o tym, by powiedzieć TAK i stanąć na ślubnym kobiercu na egzotycznej wyspie Bali? Na Bali możemy zorganizować ślub kościelny w jednym z trzech kościołów. W DreamGo.pl możemy zorganizować Wasz wymarzony ślub w kościele na Bali.

ślubbali

Jeśli zastanawiacie się, gdzie można wziąć ślub kościelny na Bali oraz jakie dokumenty należy przygotować, by wziąć ślub kościelny na balijskiej wyspie, to zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Magda z DreamGo rozwieje Wasze wszystkie wątpliwości odnośnie ślubu na Bali.

 

GDZIE MOŻNA WZIĄĆ ŚLUB KOŚCIELNY NA BALI?

Planując ślub na Bali, należy pamiętać, że ślub kościelny może odbyć się tylko i wyłącznie w Kościele katolickim. Ślubem kościelnym nie jest ceremonia na plaży, na klifie, czy w ogrodzie – jest to ślub cywilny. Jeśli Parze Młodej zależy na tym, by wziąć zarówno ślub cywilny, jak i ślub kościelny, to taka ceremonia może odbyć się również w kościele. Wtedy tuż po ślubie kościelnym Para Młoda w kościele podpisuje certyfikat małżeństwa w obecności urzędnika Stanu Cywilnego.

 

KOŚCIÓŁ KATOLICKI NA BALI

Na Bali istnieją trzy kościoły katolickie, w których można zawrzeć związek małżeński. Ślub w kościele Francis Xavier jest pierwszym z nich. Kościół Francis Xavier znajduje się w miejscowości Kuta na Bali. Jest to duży i przestronny kościół. Ślub w kościele Mary Lady of All Nations Church to drugi kościół na Bali, w którym można wziąć ślub. Kościół Mary Lady of All Nations Church znajduje się w miejscowości Nusa Dua i utrzymany jest w balijskim stylu. Jest to najczęściej wybierany kościół, ponieważ położony jest w niezwykłym miejscu, na wzgórzu. Trzecim kościołem katolickim na Bali, w którym można wziąć ślub to kościół Good Sheperd, który znajduje się w miejscowości Dalung/Canggu. Jest to mały, balijski kościółek

 

POLSKI KSIĄDZ NA BALI

W DreamGo zajmujemy się oczywiście całą organizacją podróży oraz kompleksową organizacją ślubu. Zajmujemy się również organizacja księdza oraz urzędnika indonezyjskiego z Urzędu Stanu Cywilnego. Ceremonia prowadzona jest w języku angielskim, natomiast istnieje możliwość zorganizowania ślubu z udziałem polskiego księdza lub polskojęzycznego tłumacza.

 

CO ZAWIERA PAKIET ŚLUBU KOŚCIELNEGO?

Pakiet ceremonii zawiera transfer luksusowym, klimatyzowanym samochodem do/z wybranego kościoła, wynajęcie kościoła na czas ceremonii wraz ze wszystkimi opłatami z tym związanymi, organizację ceremonii ślubu w kościele, w tym usługa księdza anglojęzycznego (lub polskiego księdza, czy też tłumacza) oraz dokumenty ze ślubu, subtelna dekoracja kościoła, bukiet dla Panny Młodej, butonierka z lokalnych kwiatów dla Pana Młodego, podstawka na obrączki, konfetti z płatków kwiatów po ceremonii, a także balijskie wino do toastu po ceremonii zaślubin. Dodatkowo podczas ślubu możemy zorganizować fotografa i kamerzystę, którzy uwiecznią te wyjątkowe chwile. Na zakończenie dnia możemy zorganizować na przykład romantyczną kolację o zachodzie słońca, a kolejnego dnia zabiegi spa.

 

Po ceremonii są wystawiane tak zwane certyfikaty małżeństwa (2 egzemplarze) w języku indonezyjskim oraz w języku angielskim. Dokumenty są legalizowane po ślubie w Indonezyjskim Ministerstwie oraz w Polskiej Ambasadzie w Jakarcie, a następnie wysyłane do Polski na wskazany przez Parę Młodą adres. Legalizacja w Ambasadzie Polskiej w Indonezji trwa do 2 miesięcy.

 

ŚLUB KOŚCIELNY NA BALI – WYMAGANE DOKUMENTY

Chcąc zawrzeć związek małżeński w kościele katolickim na wyspie Bali, należy przygotować następujące dokumenty: zaświadczenie o zdolności do zawarcia małżeństwa stwierdzające, że żadna z osób biorących ślub nie była nigdy w związku małżeńskim i wolno jej go zawrzeć w kościele katolickim. Taki dokument nowożeńcy uzyskują od proboszcza lub innego urzędnika kościelnego w swojej parafii. Zaświadczenie jest wystawiane pop przeprowadzeniu wywiadu z proboszczem lub urzędnikiem kościelnym.

 

Kolejnym dokumentem, jaki należy uzyskać, to Świadectwo chrztu Pary Młodej – również z kościoła. Takie świadectwo jest ważne 6 miesięcy, więc nie należy się nim zajmować zbyt szybko. Najlepiej zgłosić się po wydanie świadectwa chrztu na około 3 miesiące przed ślubem.

 

Z kościoła nowożeńcy muszą również pozyskać Zezwolenie na ślub za granicą z podaniem nazwy i adresu wybranego kościoła. Dodatkowo należy mieć zaświadczenie o wykonaniu zapowiedzi, które jest wydane przez parafię lub inny organ kościelny. Powyższe dokumenty  powinny być przygotowane na druczkach w j. angielskim lub w j. łacińskim. Należy również odbyć nauki przedmałżeńskie i przedłożyć świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego.

 

Kserokopie paszportów Narzeczonych (skan strony ze zdjęciem). Istotne jest to, że paszporty muszą być ważne co najmniej 6 miesięcy od dnia powrotu do Polski. Jeśli udajecie się na Bali wraz ze swoimi świadkami, to należy zrobić również kserokopie paszportów świadków. Jeżeli natomiast Para przylatuje na Bali sama, to świadków zapewni DreamGo Exclusive Travel. Potrzebne jest również wspólne zdjęcie narzeczonych. Takie zdjęcie wystarczy przesłać do nas mailem. Zdjęcie należy wykonać zgodnie z wytycznymi, tj. ustawiając się do zdjęcia należy stanąć tak, aby lewa ręka Pana Młodego i prawa ręka Pani Młodej były obok siebie, ramiona powinny się stykać. Kobieta powinna stać po lewej stronie mężczyzny. Zdjęcie powinno być zrobione tak, by było widać głowy, szyje oraz trochę klatki piersiowej narzeczonych. Oczywiście należy przywdziać eleganckie ubrania. Tło do zdjęcia – kolor czerwony. Zdjęcie to będzie wklejone do certyfikatu małżeństwa.

 

LEGALIZACJA ŚLUBU KOŚCIELNEGO NA BALI

Po ceremonii ślubu kościelnego otrzymacie dokument w kościele, natomiast po powrocie do Polski powinniście go przekazać do Waszych parafii kościelnych. Ślubu kościelnego na Bali może udzielić polski ksiądz. Wtedy cała ceremonia odbywa się w języku polskim. Data ślubu kościelnego zależy od dostępności wybranego kościoła, a także, jeśli ślubu miałby udzielać polski ksiądz, to również od dostępności księdza. Ślub kościelny najlepiej jest planować z wyprzedzeniem 6-miesięcznym, a dokumenty dostarczyć nie później niż na 2 miesiące przed ślubem.

 

 

ŚLUB KONKORDATOWY NA BALI

Gdy zamierzacie wziąć ślub konkordatowy (ślub kościelny wraz ze ślubem cywilnym), to wymagane będą również dokumenty, które trzeba przygotować chcąc wziąć ślub cywilny. Należą do nich: Skrócone Akty Urodzenia Narzeczonych, Zaświadczenie o zgodzie na zawarcie związku małżeńskiego za granicą oraz akt małżeństwa z adnotacja o ustaniu małżeństwa, jeśli osoba chcąca zawrzeć związek małżeński była już wcześniej w związku małżeńskim.

 


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Zmiana czasu. Wydano ważny komunikat
  2021-10-25

  Zmiana czasu. Wydano ważny komunikat

  Ostatnia zmiana czasu na zimowy? Wyznaczono termin. Stanowisko UE jest jasne

  Wypadek samolotu podczas lądowania
  2021-10-25

  Wypadek samolotu podczas lądowania

  W Międzybrodziu Żywieckim, w trakcie lądowania rozbił się samolot z trzyosobową załogą. Na...

  Ponad 142 miliony złotych dla Powiatu Żywieckiego. Wiemy na co Gminy wydadzą pieniądze
  2021-10-25

  Ponad 142 miliony złotych dla Powiatu Żywieckiego. Wiemy na co Gminy wydadzą pieniądze

  Ponad 142 miliony złotych z Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów w powiecie ż...

   Popularne Artykuły


   Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku. Droga jest nieprzejezdna
   2021-10-22

   Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku. Droga jest nieprzejezdna

   Na miejscu pracują mundurowi z drogówki, śledczy i policyjni technicy pod nadzorem naczeln...

   Szpital Żywiec: Zmiany godzin odwiedzin
   2021-10-21

   Szpital Żywiec: Zmiany godzin odwiedzin

   Od poniedziałku 𝟮𝟱 𝗽𝗮𝘇̇𝗱𝘇𝗶𝗲𝗿𝗻𝗶𝗸𝗮 ulegają zmianie godziny odwiedzin na oddziałach szpitalnych

   Groził żonie śmiercią. Trafił do aresztu
   2021-10-22

   Groził żonie śmiercią. Trafił do aresztu

   Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych i prokurator...

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO