2021-09-20 09:17:24 Artykuł Partnera 1225
Domowe przestrzenie w dobie pandemii odmieniły nieco swój charakter. Nasze przysłowiowe cztery kąty nie są już wyłącznie strefą wyciszenia, komfortu, ale także spełniają rolę biura, szkoły, czy siłowni. Domy stały się wielozadaniowe, m.in. dlatego że spędzamy w nich coraz więcej czasu i wykonujemy coraz więcej obowiązków. Jak się okazało, w 2020 r. przeprowadzono o 30% więcej remontów niż w roku sprzed pandemii. Dość interesujące wydaje się to, że ponad połowa prac remontowych wiązało się z remontem, lub wykończeniem podłóg. Jeśli jeszcze jesteśmy przed wykonaniem prac remontowych, związanych z podłogami, to warto zapoznać się z kilkoma podłogowymi trendami, dzięki którym przestrzeń zyska na modzie, funkcjonalności oraz praktyczności.
Dzisiejsze technologie pozwalają producentom na oferowanie podłóg, które są niemal niezniszczalne w kontekście codziennego użytkowania. Nowoczesne podłogi, takie jak panele podłogowe winylowe możemy położyć w kuchni, a także w łazience. Wykonane są z takich materiałów, które nie ulegają zniszczeniu pod wpływem wilgoci, jak i wody (są na nie odporne). Są też niezwykle odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.
A co daje jednolita podłoga? W przestrzeniach naszych domów i mieszkań przekłada się to na wrażenie, że wnętrza wydają się optycznie większe. Zatem po stronie plusów stoją takie argumenty jak większa przestrzeń i wytrzymałość. Nie można jednak zapominać o tym, że panele winylowe pięknie się prezentują, doskonale imitując nie tylko samo usłojenie drewna czy rysunek marmuru, ale także w dotyku są zbliżone do naturalnych materiałów.
Panele winylowe mogą być układane nawet na kilkusetmetrowej powierzchni bez stosowania dodatkowych dylatacji. Tak uzyskana, jednolita powierzchnia daje wyjątkowy efekt.
Dążymy do tego, by jak najefektywniej zagospodarować wnętrza, by sprawiały one wrażenie dużych przestrzeni, w których na co dzień bardzo dobrze się czujemy. Dlatego producenci nie uciekają od oferowania paneli winylowych o dużych formatach. Większa powierzchnia panela prowadzi do tego, że po ułożeniu całej podłogi przestrzeń optycznie się powiększa, przy okazji staje się bardziej spójna. To wprowadza w domowe przestrzenie wrażenie większego ładu, który jest milszy dla oka, ułatwia pracę, pozwala się efektywniej zrelaksować.
Wprawdzie moda na Skandynawię nie wyhamowuje, to jednak w krajobrazie wnętrzarskich trendów zarysowują się nowe kierunki. Coraz odważniej wprowadzane są cieplejsze stylistyki, projekty wnętrz nawiązują do duńskiej filozofii hygge. W tym nurcie lepiej odnajdują się przytulne, ciepłe detale, ale także takie elementy wyposażenia wnętrz jak podłoga. W tym wnętrzarskim kierunku liczą się przede wszystkim wygoda, przytulność, równowaga, szczęście czy bezpieczeństwo.
Pandemia wyraźnie przyczyniła się do zmiany stylu życia wielu z nas. W tym czasie często podejmujemy decyzje o zmianie wystroju wnętrz. Determinuje nas potrzeba wprowadzenia zmian, wprowadzenia nieco świeżości, ale także czysto praktyczne względy wynikające z tego, że w domach pracujemy, uczymy się czy trenujemy.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl