Ziemia Żywiecka 2022-08-12

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Policjanci uratowali życie choremu na cukrzycę

2020-11-09 12:05:28 Policja Cieszyn 824


Policjanci pełniący służbę na terenie Komisariatu Policji w Skoczowie uratowali życie choremu na cukrzycę. W piątkowe popołudnie otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który zasłabł w samochodzie na drodze ekspresowej. Konieczna była natychmiastowa pomoc. Zdezorientowany mężczyzna nie potrafił wskazać miejsca, w którym zatrzymał pojazd. Na całe szczęście policjanci dotarli na czas z pomocą.

Podziękowania

Policjantów o sprawie zawiadomił syn kierującego. Mężczyzna poinformował mundurowych o tym, że jego ojciec, który choruje na cukrzycę, zadzwonił do niego i powiedział, że się źle czuje, nie wie co się z nim dzieje… Zdążył poinformować syna, że jest na drodze z Bielska do Skoczowa i zjechał na pobocze, ale nie potrafił dokładnie określić miejsca zatrzymania. Dyżurny Komisariatu Policji w Skoczowie natychmiast skierował do zadania policjantów SPPP Bielsko-Biała, którzy w tym dniu pełnili służbę na terenie Skoczowa, przekazując dane pojazdu, w którym znajdował się mężczyzna potrzebujący pomocy. Sprawa była pilna, ponieważ zapadł zmrok, a nie wiadomo było w jakim miejscu dokładnie zatrzymał się mieszkaniec Ustronia. Droga ekspresowa na tym odcinku jest bardzo ruchliwa, a niewłaściwe zatrzymanie i oznakowanie pojazdu mogło zagrażać nie tylko życiu kierowcy fiata, ale także innych uczestników ruchu.

Już po kilku minutach od wezwania policjanci SPPP Bielsko Biała asp. Henryk Salamon oraz st.sierż. Sylwester Majewski zauważyli na poboczu ekspresówki fiata. Zabezpieczyli miejsce i natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu. 50-latek nie wiedział co się dzieje, był zdezorientowany. Objawy, z uwagi na chorobę, świadczyły o zagrożeniu życia mężczyzny. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej. Dowódca patrolu asp. Henryk Salamon, który ukończył szkolenie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz st.sierż. Sylwester Majewski po krótkiej ocenie sytuacji natychmiast przystąpili do pomocy podając… lizaka. Choć symptomy zachowania kierowcy mogły być mylące i wskazywać, że jest pod wpływem alkholu, policjanci dzięki doświadczeniu i szkoleniom wiedzieli co robić. Podanie czegoś słodkiego, w tym wypadku lizaka to czynność prosta, rzecz błaha, a jednocześnie taka, która uratowała życie, gdyż po uzupełnieniu poziomu cukru mężczyzna odzyskał pełną świadomość. Po chwili został przekazany pod opiekę rodziny. Jego syn w podziękowaniu opublikował post, w którym stwierdził, że sytuacja ta zakończyła się tak szczęśliwie jedynie dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji policjantów.

- To jedna z wielu interwencji, które policjanci podejmują na co dzień. Jedna z wielu, która kończy się szczęśliwie. Jedna z niewielu, kiedy o tym fakcie uczestniczy postanawiają napisać. I za to podziękowanie i my dziękujemy, bo codziennie służymy w celu ochrony życia i zdrowia ludzi oraz dbamy o bezpieczeństwo i porządek, a nic tak nie motywuje do służby jak wdzięczność tym, którym niesiemy pomoc - dodaje Policja


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Powiat Żywiecki: Dzisiaj wzmożone działania policji
  2022-08-12

  Powiat Żywiecki: Dzisiaj wzmożone działania policji

  Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których po...

  Regaty przy zmiennych warunkach
  2022-08-11

  Regaty przy zmiennych warunkach

  Tegoroczny 28. Memoriał Adama Banaszka rozegrany został w ciężkich i zmiennych warunkach a...

  Koszarawa: Utrudnienia drogowe
  2022-08-10

  Koszarawa: Utrudnienia drogowe

  Uwaga! W dniach 17-18 sierpnia zamknięty odcinek drogi powiatowej w Koszarawie

   Popularne Artykuły


   Dziś mija 31 rocznica męczeńskiej śmierci
   2022-08-09

   Dziś mija 31 rocznica męczeńskiej śmierci

   Dziś mija 31 rocznica męczeńskiej śmierci bł. o. Michała Tomaszka i bł. o. Zbigniewa Strza...

   Na drogi wyjechali również rowerzyści w mundurach
   2022-08-09

   Na drogi wyjechali również rowerzyści w mundurach

   W trosce o bezpieczeństwo miłośników dwóch kółek, na drogi wyjechali również rowerzyści w ...

   Wpadł, bo przekroczył prędkość
   2022-08-08

   Wpadł, bo przekroczył prędkość

   Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 70 km/h. Jak się wkrótce okazał...

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO