Ziemia Żywiecka 2022-06-30

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Odblaski dla pieszych

2022-03-22 15:12:38 Policja Żywiec 589


Podczas akcji, mundurowi w rejonie przejść dla pieszych, rozdawali mieszkańcom odblaski, które poprawiają widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego

Policja Żywiec

Dzisiaj policjanci z żywieckiej drogówki prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Podczas akcji, mundurowi w rejonie przejść dla pieszych, rozdawali mieszkańcom odblaski, które poprawiają widoczność, a co za tym idzie bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego. Rozmawiali również zarówno z pieszymi, jak i kierowcami, o tym, jak ważna na drodze jest uwaga, rozsądek oraz wzajemny szacunek.


R E K L A M A 


Od początku roku na drogach Żywiecczyzny doszło do 12 zdarzeń z udziałem pieszych. Cztery z nich zakończyły się tragicznie. Z uwagi na fakt, że głównym celem działań policji jest troska o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci z żywieckiej drogówki prowadzą różnego rodzaju akcje, działania i spotkania profilaktyczne. Również dzisiaj na terenie Żywca i powiatu mundurowi przeprowadzili akcję ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Pieszy jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego w sytuacji konfrontacji z samochodem narażony jest poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego w czasie akcji policjanci kładli duży nacisk na uświadamianie zarówno pieszych, jak i kierowców co do odpowiedzialności zarówno za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominali, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku. Bezpieczeństwo pieszych zależy od bardzo wielu czynników. Tam, gdzie jest to możliwe, ruch pieszych i ruch pojazdów się oddziela. Niestety w wielu przypadkach ruch pieszych odbywa się wspólnie z ruchem pojazdów, np. podczas przechodzenia przez jezdnię. Wtedy bezpieczeństwo pieszego zależy w dużej mierze od niego samego i kierującego.

W trakcie policyjnej akcji mundurowi zwracali szczególną uwagę na niewłaściwe i niebezpieczne zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Ważnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo pieszych jest noszenie elementów odblaskowych. Dlatego policjanci, podczas działań rozdawali mieszkańcom odblaski, ale też inne odblaskowe, ale i przydatne na co dzień przedmioty, jak np. szelki dla biegaczy, etui na telefon, saszetki na pas. Wszystko po to, aby ta grupa uczestników ruchu drogowego była widoczna, a tym samym bezpieczna.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Leśnianka w Żywcu zostanie zamknięta dla ruchu
  2022-06-29

  Leśnianka w Żywcu zostanie zamknięta dla ruchu

  Leśnianka w Żywcu zostanie zamknięta dla ruchu

  Praca w upały. Jakie obowiązki ma pracodawca?
  2022-06-29

  Praca w upały. Jakie obowiązki ma pracodawca?

  Wysokie temperatury mogą naprawdę dać się we znaki – również w pracy. Zmęczeni upałem prac...

  Absolutorium udzielone! Nikt nie był przeciw
  2022-06-28

  Absolutorium udzielone! Nikt nie był przeciw

  Rada Powiatu w Żywcu jednogłośnie udzieliła zarządowi Powiatu absolutorium z tytułu wykona...

   Popularne Artykuły


   Święto Morza w Międzybrodziu Bialskim - program imprezy
   2022-06-25

   Święto Morza w Międzybrodziu Bialskim - program imprezy

   Na początku lipca Międzybrodzie Bialskie w gminie Czernichów będzie areną Święta Morza.

   Zmiany personalne w Diecezji Bielsko-Żywieckiej
   2022-06-23

   Zmiany personalne w Diecezji Bielsko-Żywieckiej

   Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2022

   II Dzień Dziecka z Góralem. Zebrano prawie 19 tys. zł dla Oli Drobisz
   2022-06-25

   II Dzień Dziecka z Góralem. Zebrano prawie 19 tys. zł dla Oli Drobisz

   Za nami druga edycja wydarzenia Dzień Dziecka z Góralem Żywiec i Fundacją Żywiec Pomaga. Z...

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO