2025-05-12 13:14:47 Policja Żywiec 2349
Policjanci pojechali we wskazane miejsce i już po chwili zauważyli podany w zawiadomieniu samochód
Policjanci z Żywca zatrzymali 45-letniego mieszkańca Gminy Sobolew, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. O tym, że mężczyzna może być nietrzeźwy, policjantów poinformowali pracownicy jednej ze stacji paliw. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 3 letni pobyt w więzieniu.
R E K L A M A
W sobotę tuż po 7.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że z jednej ze stacji paliw, peugeotem odjechał najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Policjanci pojechali we wskazane miejsce i już po chwili zauważyli podany w zawiadomieniu samochód. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Jak ustalili, za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec Gminy Sobolew. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo samochód, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz nawet 3-letni pobyt w więzieniu.
Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że alkohol zaburza nasze zmysły, koordynację, oceną własnych możliwości. Decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem nawet niewielkiej ilości alkoholu, ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Apelujemy również do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców!
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl