Ziemia Żywiecka 2022-08-12

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Jak zwiększyć swoje szanse na udaną rekrutację w języku angielskim?

2019-11-25 19:22:51 Artykuł partnera 1342


 
fot

Obecnie na rynku pracy konieczna jest bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Szczególnie dotyczy to angielskiego, ponieważ jest najpowszechniej używany w całej Europie. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy potrafili porozumieć się w tym języku, co na pewno zwiększy nasze szanse na znalezienie ciekawej pracy. Ważne jest również to, żebyśmy dobrze przygotowali się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Tym bardziej, jeżeli chcemy rozpocząć naszą karierę zawodową za granicą.

Oferty pracy za granicą

Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę, by tam znaleźć nową pracę. Dlatego bardzo ważne jest o, żebyśmy wcześniej dobrze przygotowali się do rozmowy kwalifikacyjnej, która na pewno odbędzie się w języku obcym. W takiej sytuacji konieczna jest bardzo dobra znajomość angielskiego, ponieważ w przeciwnym wypadku nie zrozumiemy, co rekrutująca osoba do nas mówi, albo też nie będziemy potrafili odpowiedzieć na jego pytanie.

Zadania rekrutacyjne po angielsku nie tylko za granicą

Pamiętajmy też o tym, że coraz częściej korporacje i duże przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych otwierają swoje oddziały w Polsce. Wtedy jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by wszyscy pracownicy znali co najmniej w stopniu komunikatywnym język angielski. Dzięki temu nie tylko możliwe będzie przejście rozmowy kwalifikacyjnej, ale również bezproblemowe wykonywanie dalszych obowiązków oraz kontaktowanie się z innymi pracownikami lub przełożonymi.

Jak odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, to nie tylko uzupełnienie wiedzy na temat danej firmy, a także sposobu jej funkcjonowania. Konieczne jest też to, by przygotować się do samej rozmowy pod względem językowym. W końcu nie możemy wtedy używać potocznych sformułowań. Konieczne jest to, byśmy wykazali się elokwencją, pewnością siebie, a przede wszystkim inteligencją. Jednak nie będziemy w stanie tego pokazać, jeżeli nie znamy w wystarczającym stopniu języka angielskiego. Dlatego warto go dopracować, co zapewniają np. kursy oferowane przez https://angloville.pl/.

Intensywny kurs języka angielskiego

W przypadku, gdy nie zostało już wiele czasu do naszej rozmowy kwalifikacyjnej, to powinniśmy zdecydować się na intensywny kurs języka angielskiego. Dzięki niemu w krótkim poprawimy nasze umiejętności, co jest szczególnie polecane osobą, które przez dłuższy czas nie posługiwały się nim. Poza tym nabierzemy większej pewności siebie w trakcie rozmowy, a także wzbogacimy słownictwo.

Zagraniczny kurs

Bez wątpienia jest to idealna opcja dla osób, które mają jeszcze trochę czasu do swojej rozmowy rekrutacyjnej. Zagraniczny kurs umożliwia nam codzienne posługiwanie się językiem obcym, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie. Warto też zauważyć, że w trakcie takiego wyjazdu możemy poprawić nasz akcent, co na pewno pomoże w trakcie starań o pracę. Poza tym możemy z łatwością dostrzec sposób wysławiania się np. Brytyjczyków.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Powiat Żywiecki: Dzisiaj wzmożone działania policji
  2022-08-12

  Powiat Żywiecki: Dzisiaj wzmożone działania policji

  Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których po...

  Regaty przy zmiennych warunkach
  2022-08-11

  Regaty przy zmiennych warunkach

  Tegoroczny 28. Memoriał Adama Banaszka rozegrany został w ciężkich i zmiennych warunkach a...

  Koszarawa: Utrudnienia drogowe
  2022-08-10

  Koszarawa: Utrudnienia drogowe

  Uwaga! W dniach 17-18 sierpnia zamknięty odcinek drogi powiatowej w Koszarawie

   Popularne Artykuły


   Dziś mija 31 rocznica męczeńskiej śmierci
   2022-08-09

   Dziś mija 31 rocznica męczeńskiej śmierci

   Dziś mija 31 rocznica męczeńskiej śmierci bł. o. Michała Tomaszka i bł. o. Zbigniewa Strza...

   Na drogi wyjechali również rowerzyści w mundurach
   2022-08-09

   Na drogi wyjechali również rowerzyści w mundurach

   W trosce o bezpieczeństwo miłośników dwóch kółek, na drogi wyjechali również rowerzyści w ...

   Wpadł, bo przekroczył prędkość
   2022-08-08

   Wpadł, bo przekroczył prędkość

   Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 70 km/h. Jak się wkrótce okazał...

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO