NFZ zaciska budżet. Szpital przekłada terminy gastroskopii
- W ostatnim wpisie dotyczącym zmian w badaniach TK i MR wspominaliśmy, że podobny scenariusz może niestety spotkać naszą pracownię endoskopii. Tak też się stało – na ten moment zmiany terminów dotyczą pacjentów zapisanych na gastroskopię. Co to oznacza w praktyce? Przekładanie terminów: Rejestracja będzie kontaktować się z osobami, których wizyta musi zostać przesunięta - informuje Szpital Żywiec
- Dłuższe kolejki: Szacujemy, że czas oczekiwania może wydłużyć się dwukrotnie. W przypadku gastroskopii ze znieczuleniem może to oznaczać nawet 2 lata oczekiwania. Zmiana godzin: Badania w ramach NFZ będą od teraz wykonywane tylko od poniedziałku do piątku w ograniczonym czasie. Zdajemy sobie sprawę, że to fatalne wiadomości. Chcielibyśmy badać Państwa szybciej, ale jako placówka musimy trzymać się ram budżetowych narzuconych przez NFZ. Zarząd Szpitala Żywiec cały czas analizuje sytuację, jednak przy obecnym finansowaniu nadwykonań pełna przepustowość pracowni jest po prostu niemożliwa. Prosimy o wyrozumiałość dla pracowników naszej rejestracji, którzy będą Państwa informować o nowych terminach - informuje Szpital Żywiec
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl