Ziemia Żywiecka 2021-06-17

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Dlaczego warto grać w gry?

2019-06-24 11:32:45 Artykuł partnera 700


fot

Ludzie mocno demonizują gry twierdząc, że są one nierozwijające, uczą dziecka tylko przemocy i niszczą im zdrowie. Coś w tym jest, ale nie wolno uogólniać. Czasami granie w gry może mieć przyjemne skutki - wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju rozgrywkę wybieramy, a także ile faktycznie tego czasu przed komputerem spędzamy. Nie możemy generalizować. Najnowsze badania dowodzą jednak, że gry nie są aż tak szkodliwe, jak się niektórym wydaje. Odpowiemy więc na jedno, proste pytanie - dlaczego warto grać w gry? Bo że warto - to już wiemy.

Dlaczego granie w gry jest dobre dla dziecka?

Z różnych powodów. Chociaż wiele osób będzie się zapierało i twierdziło, że nie ma czegoś takiego jak "dobre strony grania w gry" to my musimy je zmartwić - istnieje coś takiego. Wszystko jednak zależy od dziecka i nie możemy generalizować, że KAŻDA gra, jaką wybiera maluch jest dla niego okej. Faktycznie, niektóre strzelanki są bardzo brutalne i mogą uczyć przemocy. Jeśli jednak dziecko jest w pełni myślące, zdaje sobie sprawę, że jest jakaś różnica pomiędzy życiem realnym, a brutalną grą.

Mimo wszystko - gry mogą być edukacyjne i naszemu dziecku służyć. W nauce literek, kształtów, języka angielskiego, matematyki i wielu innych. A ponadto maluch chętniej będzie korzystał z edukacyjnej gry na komputerze, niż siedząc nad książką do matematyki. Analogiczna jest sytuacja z językiem angielskim lub innymi językami obcymi - dziecko gra w jakąś grę w innym języku bo nie ma polskiej wersji i mimochodem uczy się zwrotów i fraz.

Gry ćwiczą także refleks oraz zdolność szybszego myślenia. Często od graczy wymaga się szybkich reakcji, które mogą procentować później w ich dorosłym życiu. Dziecko będzie miało możliwość szybkiej oceny sytuacji, uniknięcia zagrożenia, podjęcia odpowiedniej decyzji w dobrym momencie. Ponadto - często dzieciaki wybierają gry, w których gra się z innymi ludźmi, więc to świetny sposób na zawiązywanie nowych znajomości. Nawet jeśli początkowo robi to poprzez grę, to później znacznie łatwiej będzie mu to powtórzyć w prawdziwym życiu.

Już chyba nawet nie trzeba mówić, że jest to także sposób na rozwijanie wyobraźni, który działa doskonale. Maluch dostaje mnóstwo bodźców, może osłuchać się z pewnymi rzeczami. To zachęca go do późniejszego działania w kreatywny sposób.

Gry przeglądarkowe - hit czy kit?

Skoro już wiemy, że warto grać w gry - trzeba jeszcze uzupełnić wiedzę o to, gdzie można fajne gry znaleźć. Często wydawanie 200 zł za grę nie jest marzeniem rodziców. Dzieci zadowolą się przecież także grami w przeglądarce, a takich jest wiele. I wiele stron takie rozwiązanie proponuje. Z naszej strony możemy polecić np. https://pinbook.pl/gry - tutaj dziecko może grać samo lub z innymi, którzy zdecydują się zalogować. Do wyboru, do koloru - zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Wiele różnych gier do wyboru. Zdecydowanie warto!


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Zadowolenie i uśmiechy na twarzach milusińskich
  2021-06-16

  Zadowolenie i uśmiechy na twarzach milusińskich

  Wczoraj Policjanci odwiedzili podopiecznych ze specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego z...

  Trwa akcja „NURD”
  2021-06-16

  Trwa akcja „NURD”

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych trwają policyjne działania „NURD''

  Najnowsze informacje w sprawie DW 948
  2021-06-15

  Najnowsze informacje w sprawie DW 948

  Zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona we wrześniu 2021 roku.

   Popularne Artykuły


   Na Żywiecczyźnie powstaje nowy zakład produkcyjny
   2021-06-10

   Na Żywiecczyźnie powstaje nowy zakład produkcyjny

   Szwedzki gigant buduje nowy zakład produkcyjny na Żywiecczyźnie

   Wypadek w Rajczy. Kobieta była uwięziona w aucie
   2021-06-12

   Wypadek w Rajczy. Kobieta była uwięziona w aucie

   Wypadek w Rajczy. Kobieta była uwięziona w aucie

   Dzień Dziecka z Góralem Żywiec i Fundacją Żywiec Pomaga za nami
   2021-06-14

   Dzień Dziecka z Góralem Żywiec i Fundacją Żywiec Pomaga za nami

   Wielkie brawa dla organizatorów, ale przede wszystkim dla uczestników, z których każdy już...

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO