Ziemia Żywiecka 2023-05-28

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Discord - jak skutecznie wypromować tutaj swój serwer?

Serwer Discord jeszcze do niedawna skupiał przede wszystkim społeczność miłośników gamingu, która dzięki oferowanym przez serwer możliwościom swobodnie mogła wymieniać się doświadczeniami, podpowiedziami i intuicjami. Dzisiaj z serwera Discord korzystają zarówno użytkownicy prywatni, jak i kolejne marki, które do swoich grup dyskusyjnych starają się przyciągnąć jak najwięcej osób.

Serwer

Serwer Discord — kolejne cenne medium społecznościowe

Nazwa serwera Discord jeszcze do niedawna najwięcej mówiła graczom, a szczególnie młodemu ich pokoleniu, które chętnie korzystało z tego komunikatora, by wymieniać się doświadczeniami, a także, by rozwijać społeczności poza środowiskiem samej gry. Komunikacja na serwerze od samego początku była nastawiona na łączenie ze sobą grup osób o podobnych zainteresowaniach. Jest tak nadal, natomiast od jakiegoś czasu obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania funkcjami, jakie oferuje Discord. Na serwerze pojawia się coraz więcej marek, firm, influencerów, którzy korzystając z tej aplikacji, starają się dynamicznie rozwijać swoją społeczność. Discord jawi się do pewnego stopnia jako alternatywa dla Instagrama czy coraz bardziej zbliżającego się do niego Facebooka. Tutaj mamy nastawienie nie na zdjęcia, materiały video i autopromocję, a tworzenie autentycznych grup dyskusyjnych i rozwijanie społeczności. To bezcenny efekt, którego pożąda każda marka, każdy influencer, każdy przedsiębiorca i usługodawca. Nic więc dziwnego, że w aplikacji Discord pojawiają się kolejne serwery, często rywalizujące między sobą. Właściciel każdego z nich chce bowiem na swoim serwerze zgromadzić możliwie jak największą społeczność. 

Jak wypromować serwer Discord?

Założenie serwera na Discord nie jest szczególnie trudne. Znacznie trudniejsze jest gromadzenie na poszczególnych serwerach odpowiednio dużej społeczności. Na Discordzie każdego dnia pojawiają się kolejne serwery, kolejne grupy dyskusyjne, kolejne społeczności... W efekcie zachęcanie użytkowników, aby dołączyli do twojej i aktywnie się w niej udzielali, nie jest wcale takie proste. Walka o wielkość serwerów trwa. Zasady niestety są tutaj równie  bezwzględne jak w przypadku innych mediów społecznościowych — podkreślają specjaliści z serwisu Wypromowani.

Najtrudniej mają oczywiście ci, którzy do serwisu dołączają dopiero teraz albo dopiero mają to w planach. Zbudowanie aktywnej, dużej społeczności na serwerze w aplikacji Discord nie będzie w ich przypadku już takie proste. Z pomocą w promocji serwerów przychodzą różnego rodzaju rozwiązania. Tak jak promujesz Instagram, Facebook czy YouTube tak też możesz zawalczyć o kanał na Discordzie. Budowa stabilnego community to jednak proces długotrwały. Praca nad serwerem wymaga więc zaangażowania i cierpliwości. Na początku jednak z pomocą może ci przyjść zakup członków społeczności. Chodzi bowiem przede wszystkim o to, by kliknięcie w kanał potencjalnie zainteresowanego użytkownika nie skończyło się jego równie szybkim wyjściem z twojego Discorda. Wielkość społeczności, dynamika dyskusji, ciekawe i wartościowe treści — to wszystko będzie wpływać na decyzję o przyłączeniu się do kanału.

Jak sprawić, aby więcej osób pojawiło się na naszym serwerze?

Oczywiście zakup członków do poszczególnych kanałów nie jest rozwiązaniem długofalowym, natomiast pozwala na pewnego rodzaju odbicie dające więcej możliwości promocji i docierania do potencjalnie zainteresowanych użytkowników. Możesz zrobić wiele, aby nie tylko ich przyciągnąć do swojego kanału, ale i ich na nim zatrzymać. Oczywiście wiele zależy przede wszystkim od:

 • atrakcyjnych merytorycznie treści, 

 • komunikatów zachęcających do podejmowania dyskusji i konkretnych działań, 

 • uprawniania komunikacji — tutaj z pomocą mogą przyjść przede wszystkim właściwie wykorzystywane boty, 

 • sprawność w rozwiązywaniu problemów (taki jak np. brak możliwości dodania odpowiedzi).

Nie da się jednak ukryć, że wyjściowa wielkość społeczności, dynamika toczonych w ramach niej dyskusji jest dla użytkownika pierwszym kryterium oceny atrakcyjności kanału i argumentem decydującym o podjęciu decyzji o pozostaniu w kanale lub jego opuszczeniu. Dlatego też dla początkujących na Discordzie możliwość zakupu członków społeczności może się okazać cennym wsparciem umożliwiającym rozwinięcie kanału. 

Logo partnera obok nazwy serwera?

Jeśli obok nazwy serwera widzisz logo partnera, wiesz, że jest to jedna z najlepszych społeczności. To jedno z kryteriów, które podpowiada, że warto w tym miejscu zostać. Zakup członków na Discordzie otwiera drogę do zdobycia takie oznaczenia, ponieważ:

 • wspomaga budowę społeczności o podobnych zainteresowaniach,

 • stabilizuje grupę, 

 • motywuje członków do polecenia grupy dalej, 

 • wzbudza zainteresowanie szerokiej grupy odbiorców,

 • sprzyja wzrostowi aktywności wewnątrz serwera.

Zakup prawdziwych (bo to ogromnie istotne) członków kanału na Discordzie zdecydowanie zmienia cały proces budowania społeczności. Przede wszystkim znacznie skraca czas osiągnięcia podstawowych celów. Powala na zdobycie dużej liczby lojalnych i zaufanych członków, co daje podstawy do dalszego budowania serwera.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Strażacy uratowali sarnę
  2023-05-27

  Strażacy uratowali sarnę

  Zwierzę zostało uratowane i wypuszczone do lasu

  Zmarł Jerzy Habdas
  2023-05-26

  Zmarł Jerzy Habdas

  W wieku 97 lat zmarł najstarszy żyjący Jukac na Zabłociu Jerzy Habdas. W ubiegłym roku zos...

  Policyjni motorowodniacy gotowi do rozpoczęcia sezonu
  2023-05-26

  Policyjni motorowodniacy gotowi do rozpoczęcia sezonu

  Od jutra, przez kilka następnych miesięcy, stróże prawa będą strzec bezpieczeństwa osób wy...

   Popularne Artykuły


   Szkoła zostanie wykreślona z ewidencji szkół i placówek niepublicznych. Jest oświadczenie Starosty
   2023-05-25

   Szkoła zostanie wykreślona z ewidencji szkół i placówek niepublicznych. Jest oświadczenie Starosty

   Musimy dbać o właściwy poziom świadczonych usług oświatowych również przez placówki niepub...

   30. pielgrzymka osób niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce
   2023-05-24

   30. pielgrzymka osób niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce

   30. pielgrzymka osób niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce z udziałem około tysiąca podopi...

   Grand Prix na Festiwalu tańca w Rimini dla Formacji tanecznych z Żywca
   2023-05-24

   Grand Prix na Festiwalu tańca w Rimini dla Formacji tanecznych z Żywca

   Grand Prix na Festiwalu tańca w Rimini dla Formacji tanecznych z Żywca

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO