2026-05-11 14:01:13 UM Żywiec 2046
8 maja Straż Miejska w Żywcu świętowała jubileusz 35-lecia działalności. Były podziękowania, wyróżnienia, wspomnienia oraz życzenia dalszej bezpiecznej służby na rzecz mieszkańców miasta
Po oficjalnym otwarciu uroczystości zaprezentowano przygotowaną na tę okazję prezentację podsumowującą lata służby: najważniejsze działania, osiągnięcia oraz projekty realizowane na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego naszej społeczności. W materiale przypomniano zarówno codzienną, często niewidoczną pracę funkcjonariuszy, jak i akcje profilaktyczne, współpracę z lokalnymi instytucjami oraz zaangażowanie Straży Miejskiej w wydarzenia kulturalne i edukacyjne.
W trakcie obchodów uhonorowano zasłużonych strażników oraz osoby współpracujące ze Strażą Miejską – to moment, by podkreślić, jak wielkie znaczenie mają oddanie, profesjonalizm i gotowość do niesienia pomocy. Wręczone odznaczenia i podziękowania są wyrazem wdzięczności całego miasta za wieloletnią służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i porządku w przestrzeni publicznej.
- Bardzo cieszyła mnie także obecność gości – przedstawicieli straży miejskich z Częstochowy, Bielska-Białej i Cieszyna. Ich udział podkreślił wymiar współpracy między samorządami i służbami oraz znaczenie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk dla podnoszenia jakości służby lokalnych formacji porządkowych.
Pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej – obecnym i byłym – za ich codzienny trud, zaangażowanie i profesjonalizm. Zapewniam, że miasto będzie nadal wspierać Straż Miejską w działaniach na rzecz bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Żywca - mówi Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl