Ziemia Żywiecka 2024-07-22

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Sportowcy z Żywiecczyzny otrzymali nagrody i wyróżnienia

2024-04-05 08:29:49 UM Żywiec 8769


Wczoraj w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Burmistrza Miasta Żywca oraz Starosty Żywieckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu

UM Żywiec

Sportowcy z Żywiecczyzny, zgodnie z regulaminem, otrzymali nagrody i wyróżnienia za zdobyte miejsca medalowe. Zawodnicy reprezentowali między innymi takie dyscypliny sportowe jak: łucznictwo, lekkoatletyka, biathlon, podnoszenie ciężarów, narciarstwo alpejskie i tenis stołowy.

NAGRODY INDYWIDUALNE III STOPNIA

1.        

Karina Kozłowska

LKS „Łucznik – Żywiec

Bartłomiej Lach

I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Żywcu 2023 r.

( dodatkowo III miejsce drużynowo – Puchar Europy, Umag, Chorwacja 2023 r.)

łucznictwo

2.

Krzysztof Tomasiak

UKS Kamesznica

Zbigniew Boczarski

II miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów – Gorzów Wielkopolski 2023 r.

lekkoatletyka

skok w dal

3.

Aniela Sawicka

KS MMS Dendysski

Zbigniew Dendys

III miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w Narciarstwie Alpejskim Szczawnica 2023

Narciarstwo alpejskie

4.

Bąk Jakub

LKS „Łucznik – Żywiec

Grzegorz Śliwka

III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Luboń 2023 r.

łucznictwo

 

NAGRODY INDYWIDUALNE III STOPNIA

1.

Mędrzak Mateusz

I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Żywiec 2023

2.

Kupczak Konrad

II miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów – Legnica 2023 r.

3.

Myszor Wioleta

III miejsce - Mistrzostwa Polski Seniorów – Legnica 2023 r.

4.

Zyzańska Sylwia

III miejsce - Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Poznań 2023 r.

5.

Leśniak Natalia

III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Legnica 2023 r.

6.

Kasprowski Oskar

III miejsce -  Mistrzostwa Polski Seniorów – Legnica 2023 r

Wyróżnienie Zespołowe I stopnia

1.

Płaza Klaudia

III miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorów – Irlandia 2023 r.

Dodatkowe osiągnięcia :

I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – Kielce 2023 r.

I miejsce drużynowo – Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 2023 r.

I miejsce w mixt – Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce 2023 r. i wiele innych

NAGRODA INDYWIDUALNA II STOPNIA

1.

Ksenia Markitanova

LKS „Łucznik – Żywiec

Łukasz  Lach

II miejsce -  Mistrzostwa Europy ParaArchery – Rotterdam 2023 r.  (dodatkowo I miejsce– Mistrzostwa Polski Seniorów – Golesław  2023 r.)

łucznictwo

NAGRODY INDYWIDUALNE III STOPNIA

1.

Magdalena Konior

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Stanisław Mirocha

I miejsce – w kat. do 79 kg L Indywidualne Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych Wrocław 2023 r.

podnoszenie ciężarów

2.

Dawid Hałat

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Stanisław Mirocha

II miejsce – w kat. do 65 kg L Indywidualne Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych Wrocław 2023 r.

podnoszenie ciężarów

3.

Michał Buła

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Wiesław Grabski

III miejsce – w kat. do 107kg L Indywidualne Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych Wrocław 2023 r.

podnoszenie ciężarów

4.

Kimla Wioletta

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy

Jerzy Schreiber

III miejsce –Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych - Gdańsk 2023 r.

tenis stołowy

NAGRODY ZESPOŁOWE III STOPNIA

1.        

Matuszek Tacjana

LKS Łucznik Żywiec

Wiesław Kliś

II miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów – Legnica 2023 r.

Dodatkowo II miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów – Goleszów 2023 r.

łucznictwo

2.        

Knopek Amelia

LKS Łucznik Żywiec

Lach Bartłomiej

II miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Luboń 2023r.

łucznictwo

3.        

Bargiel Joanna

LKS Łucznik Żywiec

Natalia Leśniak 

II miejsce – LXXXVI– Mistrzostwa Polski Seniorów – Luboń 2023 r.

łucznictwo

4.        

Łazowski Filip

LKS Łucznik Żywiec

Jan Lach

III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Luboń 2023 r.

łucznictwo

5.        

Tomaszek Marcin

LKS Łucznik Żywiec

Łukasz Lach

III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Luboń 2023 r.

łucznictwo

6.        

Kupczak Julia

LKS Łucznik Żywiec

Wiktor Patryas

III miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów – Goleszów 2023r.

Łucznictwo

7.        

Rakowska Maja

Nagrody indywidualne III stopnia

1.

Grzymek Zuzanna

I miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów - Luboń 2023 r.

2.

Wojtala Adam

I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Żywiec 2023

3.

Misiura Joanna

I miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców - Piaseczno  

4.

Migdał Krzysztof

III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów – Luboń 2023 r.

5.

Cacak Patryk

III miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Żywiec 2023 r,

Nagroda zespołowa III stopnia

Kozaryna Marcin

III miejsce – Mistrzostwa Polski Niesłyszących w piłce siatkowej mężczyzn – Prószków 2023

I miejsce – Turniej Niesłyszących w piłce siatkowej oldbojów – Lublin 2023

WYRÓŻNIENIE INDYWIDUALNE I STOPNIA

1.

Jan Habdas

LKS Klimczok Bystra

 

III miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorów w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej – Kanada, Whistler

skoki narciarskie

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE III STOPNIA

2.

 

Pietroszek Martyna

Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy – Magdalena Kępka

I miejsce – Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim - Czarny Bór 2023  

biathlon – bieg sprinterski

 3.

Gurdak Martyna

BLKS

Magdalena Kępka

I miejsce – Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim - Czarny Bór 2023 

biathlon – bieg sprinterski

4.

 

Roksana Strzałka

LKS „Łucznik – Żywiec

Marek Piela

I miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - Żywiec 2023 r.

łucznictwo

5.

Birecki Bartłomiej

Międzyszkolny Klub Sportowy

Krystyna Fijak Klub Sportowy

I miejsce –Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 Rzeszów 2023 r.

VIII miejsce –- Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski – Chorzów  2023 r.

lekkoatletyka

skok w dal trójskok

6.

Kordian Myszor – Lach

LKS „Łucznik – Żywiec Łukasz Lach

III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - Żywiec 2023 r.

łucznictwo

7.

Strzałka Otylia

LKS „Łucznik – Żywiec

Jan Lach

III miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Żywiec 2023 r.

łucznictwo

8.

Eliza Trała

LKS „Łucznik – Żywiec Konrad Słowik

III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - Żywiec 2023 r

łucznictwo

9.

Patlewicz Łukasz

LKS „Łucznik – Żywiec Śliwka Grzegorz

III miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Żywiec 2023 r.

łucznictwo

10.

Pierlak Hanna

Stowarzyszenie Pilch Ski Academy

Bartłomiej Pilch

III miejsce – Mistrzostwa Polski w kategorii U12 Slalom Gigant - Czarna Góra 2023 r.

Narciarstwo alpejskie

11.

Fijak Tomasz

Międzyszkolny Klub Sportowy

Krystyna Fijak 

IV miejsce - Mistrzostwa Polski U20 Lublin 2023 r.

lekkoatletyka

 –  bieg 2000 m  z przeszkodami

12.

Michał Szymoński

Międzyszkolny Klub Sportowy

Krystyna Fijak 

VIII miejsce –Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych – Chorzów 2023 r. ( dodatkowo VIII miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski – Rzeszów 2023 r. )

lekkoatletyka trójskok, skok w dal

WYRÓŻNIENIA ZESPOŁOWE III STOPNIA

1.        

Pawłowska Nicola

Łucznik Żywiec

Patryas Wiktor 

I miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych – Żywiec 2023

łucznictwo

2.        

Łakota Julia 

3.        

Kliś Karolina

Łucznik Żywiec

Lach Bartłomiej 

I miejsce – Halowe Mistrzostwa Juniorów Młodszych - Legnica 2023 r.

Łucznictwo

4.        

 Wider Aleksandra

Łucznik Żywiec

Kasprowski Oskar 

I miejsce - Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Piaseczno 2023 r.

łucznictwo

5.        

Wider Maksymilian  

Łucznik Żywiec

Wioleta Myszor

I miejsce  - Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Legnica 2023 r. 

łucznictwo

6.        

Reznichenko Oleksandra

7.        

Jarocki Maciej 

Łucznik Żywiec

Włosik Krzysztof

II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Żywiec 2023 r. . 

łucznictwo

8.        

Małecki Mikołaj

Łucznik Żywiec

Marek Piela

II miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików – Bukowiec 2023 r.

łucznictwo

9.        

Szpyrka Wojciech

10.     

Gibas Anna

Łucznik Żywiec

Weronika Paliakova 

II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Żywiec 2023 r.

łucznictwo

11.     

Płaza Martyna

12.       

Obrocki Mariusz

Łucznik Żywiec

Weronika Paliakova 

II miejsce - Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Piaseczno 2023 r.

łucznictwo

13.        

Wider Kazimierz

 

14.        

Tekielak Zofia

Łucznik Żywiec

Patryas Wiktor  

III miejsce -  Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych  – Żywiec 2023 r.

łucznictwo

15.        

Kubic Dawid

Łucznik Żywiec

Wiktor Patryas

III miejsce -  Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Żywiec 2023 r.

łucznictwo

16.        

Bidzińska Łucja

Łucznik Żywiec

Kasprowski Oskar

III miejsce -  Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Legnica 2023 r.

łucznictwo

17.        

Kleszcz Zuzanna

18.        

Myszor – Lach Wiktoria

Łucznik Żywiec

Wioleta Myszor

III miejsce -  Mistrzostwa Polski Młodzików – Bukowiec 2023 r.

łucznictwo

19.        

Mrowiec Magdalena

Łucznik Żywiec

Jolanta Hojdys

III miejsce -  Mistrzostwa Polski Młodzików – Bukowiec 2023 r.

Łucznictwo

20.        

Błachut Marta

21.     

Michalska Mariola

Łucznik Żywiec

Kamil Zwardoń 

III miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców - Zalesie Górne 2023 r.

łucznictwo

22.     

Szkawran Jakub

Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy - Magdalena Kępka

III miejsce – XXVIII Ogólnopolska Olimpiada młodzieży – Kościelisko 2023 r.

Biathlon – bieg sztafetowy

23.     

Solawa Kacper

 

NAGRODY DODATKOWE:

Iwanek Krzysztof

Rekord Sportowa Spółka Akcyjna

Biłka Krzysztof

I miejsce  - Puchar Polski w Futsalu –03.05.2023 r. 

Wicemistrzostwo Polski Futsal

Piłka nożna/

Futsal

Biegun Olga

Klub Sportowy MMS Dendysski

Dominik Dendys

I miejsce - Międzynarodowy Puchar Polski - Rzyki 2023 r.

V miejsce – Mistrzostwa Polski PUMPTRUCK – Parzęczew 2023

Kolarstwo –

pumptruck

Motyka Jakub

Rekord Sportowa Spółka Akcyjna

Biłka Krzysztof

I miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U 15 w Futsalu – Ustka 2023

Powołanie na konsultacje do Reprezentacji Polski

Piłka nożna/

Futsal

Witkowski Antoni

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord

Rafał Błażyczek

II miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U 13 w Futsalu

Piłka nożna/

Futsal

Piotr Habdas

Żywiecki Klub Narciarski

Filip Jagła

II miejsce w kwalifikacjach na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim (16.02.2023 Francja)

IX miejsce na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim (mixed team paralel) (14.02.2023 Francja)

30 miejsce na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim (slalom gigant) (17.02.2023 r. Francja)

narciarstwo alpejskie

Michał Gołuch

Klub Sportowy Sportów Siłowych i Kultury „Wiking”

Adam Woźny

II miejsce – Puchar Polski Seniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym w kat. 120 kg - Puławy 2023 r.

Trójbój Siłowy Klasyczny

Helena Sawicka

KS MMS DENDYSKI

Dominik Dendys

II miejsce – Mistrzostwa Polski PumpTruck, Parzęczew 2023 r.

III miejsce – Puchar Polski PumpTruck, Lipowa 2023 r.

pumptruck

Aleksander Kozieł

FREERIDESPORT

Grzegorz Dendys

III miejsce – Puchar Polski Pumptruck Lipowa 2023 r.

pumptruck

Maja Konieczna

MKS Żywiec

Krystyna Fijak

13 latka, Starty w kategorii dzieci starsze (U14) co nie kwalifikuje jej do nagrodzenia na Gali. Wszechstronna zawodniczka, będąca w czołówce w soku w dal oraz biegu na 300 m.

lekkoatletyka

 

NAGRODY pozaregulaminowe :

  1. Klub Sportowo-Rekreacyjnego „DRAGON”
  2. Towarzystwo Sportowe Stal Śrubiarnia
  3. Żywiecki Klub Boules
  4. Klub Sportowy Marbi-Sport
  5. Fundacja Sportowo-Artystyczna SWING

NAGRODY dla trenerów:

  1. Fijak Krystyna oraz Boczarski Zbigniew – trenerzy w Międzyszkolnym Klubie Sportowym w Żywcu
  2. Dendys Zbigniew - trener w Klubie Sportowym MMS DENDYSSKI
  3. Kępka Magdalena - trenerka biathlonu
  4. Błażyczek Rafał - trener w Beskidzkim Towarzystwie Sportowym REKORD w Bielsku – Białej
  5. Trenerzy Ludowego Klubu Sportowego „Łucznik - Żywiec” - Jan Lach, Grzegorz Śliwka, Wioleta Myszor, Marek Piela, Wiktor Patryas, Bartłomiej Lach, Jolanta Hojdys, Natalia Leśniak, Kamil Zwardoń, Weronika Paliakova, Krzysztof Włosik, Łukasz Lach, Oskar Kasprowski oraz Konrad Słowik
  6. Trenerzy ze Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy w Łodygowicach - Stanisław Mirocha, Jerzy Schreiber oraz Wiesław Grabski

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

    Wyszukaj w SN

    Ostatnio dodane


    Łuczniczka Wioleta Myszor zdobyła kwalifikację olimpijską dla Polski
    2024-06-21

    Łuczniczka Wioleta Myszor zdobyła kwalifikację olimpijską dla Polski

    Łuczniczka Wioleta Myszor zdobyła kwalifikację olimpijską dla Polski

    Zapraszamy na I Bieg Górala-Szlakiem Papieskim i Nordic Walking w Lalikach!
    2024-05-08

    Zapraszamy na I Bieg Górala-Szlakiem Papieskim i Nordic Walking w Lalikach!

    Bieg odbędzie się 15 czerwca 2024 roku w malowniczej okolicy Lalik

    Kolejna edycja Wiosennego Festiwalu Biegowego za nami
    2024-05-01

    Kolejna edycja Wiosennego Festiwalu Biegowego za nami

    Kolejna edycja Wiosennego Festiwalu Biegowego za nami

      Popularne Artykuły


      Nowi dyrektorzy w kilku placówkach oświatowych
      2024-07-18

      Nowi dyrektorzy w kilku placówkach oświatowych

      Nowi dyrektorzy w kilku placówkach oświatowych

      Złote Gody w Żywcu
      2024-07-19

      Złote Gody w Żywcu

      W Urzędzie Stanu Cywilnego w Żywcu swoje Złote Gody świętowało 6 par

      Tragiczny wypadek
      2024-07-16

      Tragiczny wypadek

      Tragiczny w skutkach wypadek w miejscowości Kiczora

      Żywiec Super-Nowa

      ul. Młyńska 69, 43-300 Bielsko-Biała

      :

      :

      : zywiec@super-nowa.pl


        SN - INFORMACJE BIELSKO