To już 65 lat istnienia Klubu Sportowego Góral 1956 Żywiec. Z tej okazji 31 lipca odbędzie się mecz „Górala” z Polonią Bytom oraz uroczyste obchody na stadionie w Żywcu. Piłkarze „Górala” zaprezentują się w nowych strojach.
Historia KS "Góral" sięga roku 1956, kiedy to grupa młodych zawodników postanowiła założyć własny klub sportowy z jedną sekcją - bokserską. Najważniejszą datą w historii klubu wydaje się być 31 marca 1976 r., kiedy to doszło do podpisania umowy pomiędzy klubem, a Zakładami Piwowarskimi w Żywcu, które zadeklarowały daleko idącą ofertę współpracy. W wyniku tego porozumienia do zarządu klubu włączono osoby wywodzące się z Zakładów Piwowarskich w Żywcu: dyrektora Tadeusza Niepielskiego, Stanisława Szklarskiego i Mariana Biernata.
R E K L A M A
Klub w dalszym ciągu rozwija pasję do uprawiania sportu oraz aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wychowankami „Górala” są między innymi olimpijczyk letnich Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 1992 r. Wiesław Małyszko oraz Agata Wróbel, brązowa medalistka olimpijska w podnoszeniu ciężarów. Trenerem, pod okiem którego Agata Wróbel rozpoczynała sportową karierę, jest Pan Edward Tomaszek, który aktywnie szkolił sportowców przez ponad 40 lat! Nie możemy zapomnieć o Panu Stefanie Gawronie, kolejnym weteranie, który cały czas prowadzi zajęcia sekcji bokserskiej. W klubie oprócz wspomnianych sekcji bokserskiej i podnoszenia ciężarów, działają również sekcje piłki nożnej, tenisa ziemnego oraz MMA. W sekcjach tych trenuje i szkoli się około 300 zawodników w różnym wieku oraz stopniu rozwoju umiejętności sportowych. Oprócz działalności sportowej, klub chętnie angażuje się w działalność społeczną i charytatywną, taką jak pomoc mieszkańcom regionu w czasie pandemii, pomoc socjalną rodzinom w potrzebie czy pomoc charytatywną dla potrzebujących dzieci.
- W nowych, pięknych strojach, które kolorystyką i brandingiem nawiązują do 65-letniej tradycji Górala drużyna piłkarska zaprezentuje się już 31 lipca podczas meczu z Polonią Bytom, który zostanie rozegrany na stadionie w Żywcu. Warto wspomnieć o licznych sukcesach sportowych, które osiągnęli zawodnicy zarówno sekcji bokserskiej, jak i podnoszenia ciężarów. Muszę również nadmienić, że po latach starań nasza drużyna ponownie awansowała do IV ligi. Podkreślić należy to, że sukces ten osiągnęli Żywczanie i zawodnicy bezpośrednio związani z lokalną małą ojczyzną przy wsparciu trenera Bartosza Woźniaka i wszystkich osób związanych z Góralem. Rok jubileuszu jest dla nas pod każdym względem wyjątkowy – dodaje Mateusz Śliwa, Prezes Zarządu Klubu Sportowego Góral 1956 Żywiec.
Arcyksiążęcy Browar w Żywcu współpracuje i wspiera Klub Sportowy Góral Żywiec od 1976 roku, wtedy też został utworzony Zakładowy Klub Sportowy Góral Żywiec. Z okazji obchodzonej właśnie 65. rocznicy powstania „Górala”, Arcyksiążęcy Browar w Żywcu ufundował drużynie piłkarskiej nowe stroje. Zawodnicy zaprezentują je już jutro podczas meczu z Polonią Bytom.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl